Ocak 19, 2016

Yazılım Çözümleri

Wonderware 25 yıldan daha uzun bir süredir endüstriyel kontrol yazılımlarında lider konumundadır. Bu süre zarfında Wonderware Intouch dünyanın bir numaralı HMI yazılımı olmuş ve Wonderware System Platform sektörde bir çığır açmıştır. Wonderware yazılımları en küçük işletmelerde üretim kontrolünden en geniş işletmelerde herhangi bir eksikliği giderecek ürün gamına sahiptir.

HMI/SCADA

Wonderware InTouch; istemcileri operasyonel mükemmellik konusundaki araştırmalarına ulaşmaları konusunda yetki veren ödüllü bir HMI görselleme yazılımıdır.

Endüstriyel uygulamalar için bir işletim sistemi olarak kurulmuş olan Wonderware System Platform; merkezleştirilmiş konfigürasyon, dağıtım, iletişim, işbirliği, güvenlik ve veri bağlanırlığı sağlar.

Wonderware Alarm Adviser, tesis veya işletmenizde en çok önem taşıyan alarmlar için ölçeklenebilir, Web tabanlı bir alarm analizi yazılımıdır. Wonderware InTouch ve Wonderware System Platform ile çalışması tasarlanmıştır.

InTouch Access Anywhere, mobil ve geçici kullanıcıların HTML5 uyumlu web tarayıcılarına erişmesini sağlayan bir InTouch uzantısıdır. Basit sade ve kullanımı kolay her türlü görev için komple bir çözümdür.

InTouch Makine Sürümü, küçük bir kaplama alanı ve uygun maliyetli fiyatın en yüksek olduğu yerleşik ve OEM uygulamaları için özellikle tasarlanan isteğe uyarlanabilir bir HMI’dır. Kompakt kaplama alanı ve tam özellik dizisi; OEM’lerin, makine kurucularının ve son kullanıcıların herhangi bir sanayi için sezgisel, güvenilir ve yüksek derecede bakımı yapılabilir HMI uygulamalarını oluşturmalarını sağlar.

MES(Üretim Yönetim Sistemi)

Endüstriyel otomasyon sistemleri, kendi başlarına uzun saat çalışabilirler ancak birisi ne yapması gerektiğini, nerede, ne zaman ve nasıl bunu yapması gerektiğini söylemelidir. Tesis imalat stratejisi bunu tanımlar, tesis denetçileri ve operatörleri bu işi yapar ve MES yazılımı ise onlara kontrol işlemleri, performans ve kalite konusunda yetki vererek her bir yol adımını senkronize eder.

Ekipmanı performansın en yüksek noktasında çalıştırmak; marjları ve maliyetleri azaltmak ve daha yüksek bir düzeyi tamamlamak için ihtiyaç duyduğunuz teknoloji avantajı sağlar. Wonderware MES/Performance; üretim veya ambalajlama hattı ekipmanınız için sürdürülebilir ve yüksek performanslı işlemleri sağlama konusundaki ilk adımınızdır.

Wonderware MES/ Quality yazılımı; üretim kalitesini sürdürme ve sürekli olarak geliştirme misyonu etrafında ekipmanınızı, prosedürlerinizi ve insanlarınızı sıralamak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sağlar. Entegre statiksel süreç kontrolü (SPC), uygulamalarınızın öngörülebilir performans için belirlenen kurallara bağlı olmasını sağlar.

Wonderware InBatch yazılımı; yaşam bilimleri, ince kimyasallar ve yiyecek ve içecek/CPG dahil olmak üzere süreç sanayilerinde bulunan esnek, çok akışlı ve çok ürünlü parti işlemlerini etkin bir şekilde yönetir. Parti kontrolü için ISA-88 standartlarına uyarak, Wonderware InBatch tarif yönetimi ve parti yürütme konusunda kılavuz ve gözetim sağlar. Tam bir parti tarihçesi için tarif özellikleri ve soyuna ilişkin olarak sürekli kalite sağlamak amacıyla parti süreçlerini otomatikleştirir.

Tam gelişmiş bir işletme partisi üretimi veya tek siteli üretim işlemini yönetseniz de yönetmeseniz de, doğru ve tutarlı bir şekilde sürdürmeniz gereken tariflerin sayısı üzücü olabilir. Wonderware Recipe Manager Plus; ürün formülasyonlarınızı yönetme ve imalatta otomatikleştirilmiş üretim ekipmanı ve makineleri konusundaki özellikleri kurma çabasını azaltır. Güçlü, kullanıma hazır konfigürasyon ve operatör kullanıcı arayüzü işlevselliği, derin kontrol (rol tabanlı güvenlik, madde sürülmemeyle değişiklik yönetimi ve onay) ve elektronik tarih kayıtları; verimliliği ve kaliteyi geliştirmek için operasyonel ekiplerinize değer katmak ve bu ekipleri yetkilendirmek için hızlı zaman sunar.

Wonderware Skelta BPM gelişmiş iş akışı yazılımı bunların hepsini değiştirir. Wonderware İmalat İşlemleri Yönetimi uygulamaları için iş akışı platformu olarak, manuel süreçleri ve evrak işlerini elektronik iş akışlarıyla değiştirerek şirketler arasındaki süreçleri yönetme, uygulama ve belgeleme kapasitesini sağlar. Rutin işlemlerden artan cevaplara ve kritik tesis işletme koşullarına kadar olan her şeyi kapsar.

Wonderware Enterprise Integrator, iki veya daha fazla işletme veya tesis uygulaması arasında ileti aktarıcısı ve otomatik veri senkronizasyonu sağlar. İşletme ve imalat sistemlerinin tamamlayıcı, gevşekçe bağlı ancak yüksek derecede güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlayan ticari ve kullanıma hazır bir yazılımdır.

Endüstriyel Bilgi Yönetimi

Wonderware Historian, çok hızlı veri edinme ve depolama sistemini geleneksel bir ilişkisel veri tabanı yönetimi sistemiyle birleştirmek için ilk ve geniş hacimli bir tesis veri depolamadır.
Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) tarafından oluşturulan yüksek kaliteli verilere işletme verisi erişimiyle daha küçük işletme kararlarını sağlar. Wonderware Historian, tamamen farklı veri kaynaklarını birleştirmek ve sanayi verilerinin artan miktarına anlam vermek için hızlı elde etme tekniklerini sağlamak amacıyla güvenli ve yüksek performanslı veri tabanı sağlar.

Gerçeğe yakın zamanlı ve tarihsel üretim detaylarını operatörlerin, mühendislerin ve işletme müdürlerine sağlamak amacıyla Wonderware Historian ile bağlantı kuran güçlü bir analiz ve raporlama yazılımıdır.
Gerçek zamanlı ve tarihsel veri çizelgesi ve raporlarını oluşturmak, hiçbir zaman daha kolay olmamıştır. Operatörler, mühendisler ve karar vericiler; herhangi bir sanayi süreci sırasında olan şey hakkında ani bir bellek kopyasını alabilirler. Masaüstü, laptop veya web tarayıcılarında Microsoft Office, Wonderware InTouch HMI yoluyla hatta veya isteğe uyarlanmış yazılım istemcileri yoluyla rapor ve veri trendlerini görüntüleyebilir ve analiz edebilirler

Wonderware SmartGlance mobil bilgisi uygulaması sayesinde, mobil akıllı telefonlar, akıllı saatler ve tabletlerdeki çeşitli endüstriyel veri kaynaklarından elde edilen gerçek zamanlı tesis verilerini hemen görüntüleyebilirsiniz. Historian’ınız ile SmartGlance’i besleyerek Nesnelerin İnternetine bağlanın, operasyonel verileri oluşturan kontrol ekipmanı veya diğer cihazları yönlendirin. En sık kullandığınız uygulama deposundan dakikalar içinde bağlanmamış üretim verilerini indirebilir ve bu verileri güvenli bir şekilde görüntüleyebilir, analiz edebilir ve paylaşabilirsiniz.

Bireysel olarak alındığında, veri kaynakları genellikle son kullanıcılara değerli bilgiler sağlar.Ancak, veri kaynakları bir bütün olarak sanayi işlemlerini kapsayan tek ve güvenilir bir veri setinde birleştirildiğinde, görselleştirme araçlarının işletme değeri büyür.Wonderware operasyonel zeka yazılımı, hepsi olup ancak görünmez olacak ilişkileri açıklayarak tesisten elde edilen verileri birleştirir. Büyük Verileri yönetilebilir küçük birimlere biçimlendirir böylelikle endüstriyel ekipler bir fark yaratmak için yeterli bir zamanda en önemli olan ölçümlere karşı performansı izleyebilirler.

İşlem grafikleri, eğilimler grafikleri, KPI gösterge tabloları ve parmaklarınızın ucunda istediğiniz başka şey için kişisel, web tabanlı bir filtre oluşturun. Kurulumu, kullanımı, bakımları kolaydır.

ALPANA

ALPANA Gösterge Tablosu Platformu, interaktif endüstriyel panoları oluşturmak, yönetmek ve paylaşmak için uçtan uca bir çözümdür.
Gösterge tablolarını kolayca oluşturmak için güçlü bir gösterge tablosu tasarımcısı uygulamasının yanı sıra gösterge tablolarını yönetmek ve paylaşmak için bir web portalları içerir.

Wonderware IntelaTrac, alan çalışanlarımızın yerinde zor kararlar almak için ihtiyaç duydukları bilgileri sunması riskini azaltır. Operasyonlar ve bakım işlemleri, ekipman diyagramları ve çalışma geçmişi gibi detayların doğru ellerde bulunması, kullanılabilirlik, üretkenlik, güvenlik ve uyumluluğu geliştirir.